CHP Başakşehir Belediye Başkan Aday Adaylarından Örnek Hamle | Yelpaze İstanbul
Ana Sayfa
Aktüel / Yaşam

"Leyla Aydemir Kütüphane ve Bilgisayarlı İletişim Merkezi" kitap ve bilgisayarları İstanbul'dan Ağrı'ya yola çıktı...  

  • Turistlerin en çok harcama yaptığı ülkeler
  • Kredi kartı kullanımında artış dolandırıcıların iştahını kabarttı
  • En çok göçmen ağırlayan 14'üncü ülkeyiz
  • Şubat ayında 34 bin 25 taşıt aldık
Ana Sayfa >> CHP Başakşehir Belediye Başkan Aday Adaylarından Örnek Hamle19.01.2019 18:25

CHP Başakşehir Belediye Başkan Aday Adaylarından Örnek Hamle

CHP Başakşehir Belediye Başkan Aday Adaylarından Örnek Hamle


Cumhuriyet Halk Partisi'nin İstanbul İlçe Belediye Başkan Adayları belirsizliğini korurken Başakşehir CHP Belediye Başkan Aday Adaylarından örnek hamle geldi.


Bu haber 348 kez okundu.


 CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak geçtiğimiz haftalarda Ekrem İmamoğlu'nu açıklamasının ardından, gözler İstanbul'un 39 ilçe belediye başkan adaylarına çevrildi. CHP Genel Merkezinin önce 24 Aralık, 4 Ocak, sonrasında 16 Ocak'da İstanbul ilçe adaylarını açıklayacağına dair basına sızan bilgiler olmasına rağmen, parti meclisinden halen net bir açıklama gelmemesi üzerine, Başakşehir CHP Belediye Başkan Aday Adayları Uğur Barış Karabulut, Abdülhadi Akmugan ve Mehmet Katman biraraya geldiler. Ak Partinin bugüne dek İstanbul'da rant adına en önem verdiği ilçenin Başakşehir olduğunu, iktidarın ve mevcut yerel yönetimin bu bölgede yakın gelecek de 1 milyonun üzerinde bir nüfus planladıklarını, ulaşımdan, güvenliğe, plansız büyümeden Kanal İstanbul'a kadar bölge halkının geleceğinin belirsizliklerle dolu olduğunu vurgulayan adaylar, 2019 yerel seçimlerinin Başakşehir'in ve İstanbul'un geleceği için çok önem teşkil ettiğini, daha koordinasyonlu bir seçim kampanyasının olmazsa olmaz olduğunu söylediler. Seçim kampanyasının zamanlama yönünden planlı yürütülmesi, bunca belirsizliğin halka doğru anlatılması adına Başakşehir Millet İttifakının biran önce harekete geçirilmesi gerektiği, kampanyaya kanaat önderleri, sivil toplum kuruluşları, Millet İttifakına katılan siyasi partiler ve bölge halkının da dahil edildiğinde başarının kaçınılmaz olduğu belirtildi.


Aday adayları 21 Ocak 2019 Pazartesi akşamı 18:30'da Başakşehir CHP İlçe Başkanlığında İlçe Başkanı Mustafa Erdemir, ilçe yöneticileri, 3.bölge Yerel Yönetimler Koordinasyonundan Sorumlu İstanbul Milletvekili Özgür Karabat'ın da katılacağı toplantıda biraraya gelecekler.


Etiketler: ekrem imamoğlu -chp -istanbul -başakşehir -belediye başkan adayla -uğur barış karabulut -abdülhadi akmugan -mehmet katman

Diğer Aktüel / Yaşam haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.yelpazeistanbul.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz.
haberyazilimi.com - Copyright