Ispartakule Rotary Kulübü'nden projeli başlangıç     | Yelpaze İstanbul
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Ispartakule Rotary Kulübü'nden projeli başlangıç    25.06.2019 13:25

Ispartakule Rotary Kulübü'nden projeli başlangıç    

Ispartakule Rotary Kulübü'nden projeli başlangıç    


Toplumsal fayda temelli birçok projeye imza atan Rotary Ailesine Ispartakule Rotary Kulübü'de eklendi. Dönem başkanlığını Arzu Kocatepe'nin üstlendiği yeni kurulan kulüp, "Rotary Engel Tanımaz" Projesi kapsamında 100.Yıl Rotary Kulübü desteği ile Çorlu Engelliler Derneğine 4 adet akülü 7 adet Manuel tekerlekli sandalye bağışladı.


Bu haber 181 kez okundu.
                     

Tekerlekli sandalyelerin tesliminde söz alan Ispartakule Rotary Kulübü Dönem Başkanı Arzu Kocatepe “Kulübümüzün "Rotary Engel Tanımaz" Sosyal Sorumluluk projesi ile ilk adımımızı attık. Çevresindeki sorunlara duyarsız kalamayan biz Rotaryenler İstanbul'da yaşasak ta Çorlu'da ki dostlarımız sayesinde engelli kardeşlerimizin tekerlekli sandalye ihtiyaçlarına destek olmaya çalıştık. Tabi ki onların bir çok sıkıntısı var ama önemli bir problemleri de özellikle yürüyemeyen kardeşlerimizin tekerlekli sandalye ihtiyacıydı. Bizler de bu bilinçle Çorlu 100. Yıl Rotary kulübü aracılığı ile Çorlu'da tekerlekli sandalye  ihtiyacı olan kardeşlerimizden haberdar olduk ve elimizden geldiğince onlara destek olduk. Engelli kardeşlerimizin gözlerindeki mutluluk bizim için en büyük ödül oldu. Bu etkinliğe destek olan sponsor olan tüm dostlarıma çok teşekkür ediyorum. Bize bu fırsatı veren Çorlu 100. Yıl Rotary Kulübüne’ de ayrıca çok teşekkür ederim.”

 Çorlu 100. Yıl Rotary Kulübü Dönem Başkanı Cem Özel
ise “Bu dönem bizlerde Engelli kardeşlerimiz için bir çok proje ve destek gerçekleştirdik. Bugün Ispartakule Rotary Kulübünün bu önemli desteği ile bunu taçlandırdık. Bu ortamda olmaktan engelli kardeşlerimize destek olarak onları mutlu görmekten duyduğum hazzı size anlatamam. 100. Yıl Rotary kulübü olarak engelli dostlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz" dedi. 

Çorlu Sakatlar Derneği Başkanı Canan Yurdseven ise “Desteklerinden dolayı Ispartakule Rotary Kulübü ve Çorlu 100. Yıl Rotary Kulübüne çok teşekkür ederim. Diğer derneklerin de aynı duyarlıkla engelli sorunlarına ve ihtiyaçlarına sahip çıkmasını umut ediyorum" dedi. 


Rotary kulüpleri yaşadıkları bölgede ülkede ve dünyada bir çok proje gerçekleştirerek sorunlara çözüm bulmaya çalışıyorlar. Bu bağlamda çocuklar, yaşlılar,anne sağlığı, çocuk sağlığı su ve ekonomik sorunlar konusunda çözüm arayan üyeleri toplumsal fayda üreten projelere de katkılar sunuyorlar.

Etiketler: Çorlu Sakatlar Derneği Başkanı Canan Yurdseven -ıspatkaule rotary kulübü -yeni -açılış -arzu kocatepe -Çorlu 100. Yıl Rotary Kulübü Dönem Başkanı Cem Özel

Diğer Aktüel / Yaşam haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.yelpazeistanbul.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz.
haberyazilimi.com - Copyright