Zorlu PSM'de Opera sezonu | Yelpaze İstanbul
Ana Sayfa
Aktüel / Yaşam

"Leyla Aydemir Kütüphane ve Bilgisayarlı İletişim Merkezi" kitap ve bilgisayarları İstanbul'dan Ağrı'ya yola çıktı...  

  • Turistlerin en çok harcama yaptığı ülkeler
  • Kredi kartı kullanımında artış dolandırıcıların iştahını kabarttı
  • En çok göçmen ağırlayan 14'üncü ülkeyiz
  • Şubat ayında 34 bin 25 taşıt aldık
Ana Sayfa >> Zorlu PSM'de Opera sezonu13.01.2017 01:22

Zorlu PSM'de Opera sezonu

Zorlu PSM'de Opera sezonu


Sezon boyunca Zorlu PSM’de gerçekleşecek Royal Opera House gösterimleri, opera tarihinin en önemli eserlerinden biriyle devam ediyor.


Bu haber 1098 kez okundu.

13.01.2017


Royal Opera House gösterimleri 19. yüzyıl İtalyan Operası ekolünün en başarılı ismi Giuseppe Verdi’nin efsanevi operası Il Trovatore, ile devam ediyor. Birden fazla ülkede sahnelen Giuseppe Verdi'nin bestelediği, Antonio García Gutiérrez'in El Trovador adlı tiyatro oyunu Royal Opera House ile İstanbul'da sahneleniyor.

Giuseppe Verdi'nin bestelediği, Antonio García Gutiérrez'in El Trovador adlı tiyatro oyunundan uyarlanan İtalyan libretto'su için Leone Emanuele Bardare ve Salvatore Cammaran'ın yazdığı 4 perdelik opera eseri, ilk kez 19 Ocak 1853 tarihinde Roma’daki Teatro Apollo’da sahnelendi.

royal opera

Verdi’nin 3 yıllık emeği sonucu hayat bulan eser, kısa süre içinde dünya çapında ilgi gördü. 2 Mayıs 1855’te ABD galasını gerçekleştiren opera eseri, bu galanın bir hafta sonrasında da İngiltere’deki hayranlarıyla buluştu. Il Trovatore, üç yıl içinde dünya çapında 229 farklı yapımla sanatseverlerden büyük ilgi gördü. Kont Di Luna’nın çarpıcı öyküsünü anlatan yapım, Metropolitan Opera tarafından 600 performans boyunca sahnelendi. Verdi’nin Il Travatore’si, aynı zamanda dünyanın en çok sahnelenen 20. Opera eseri olma özelliğini taşıyor. Hikayenin enerjisi ve drama öğelerinin başarıyla aktarımının, eserin müzikal kalitesi ile birleştiği Il Trovatore,yaratıcısı Giuseppe Verdi'ye büyük övgüleri de beraberinde getirdi.

22 Şubat'ta Royal Opera House performans gösterimiyle Il Trovatore Operası Zorlu PSM’de olacak!

Dünyaca ünlü eserin Royal Opera House performansının rejisini Münih ve Frankfurt’taki başarılı işleriyle tanınan David Bösch üstleniyor. Lianna Haroutounian, Anita Rachvelishvili ve Dmitri Hvorostovsky’nin yer aldığı oyuncu kadrosu, Il Trovatore’nin kıskançlık, aşk ve intikam üçgeninde geçen hikayesini muazzam bir performansla sanatseverlerle buluşturuyor.

Giuseppe Verdi’nin efsanevi operası Il Trovatore, 4 perdeden oluşan yaklaşık 4 saat süren opera 22 Şubat'ta Royal Opera House performansının gösterimiyle Zorlu PSM’de olacak!

Il Trovatore gösterisinde seni neler bekliyor?


Etiketler: zorlu psm -opera -royal opera -istanbul -etkinlik

Diğer Etkinlikler haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.yelpazeistanbul.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz.
haberyazilimi.com - Copyright