Yüz Şekline Göre Saç Kesimi  | Yelpaze İstanbul
Ana Sayfa
Aktüel / Yaşam

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine topyekün kenetlendi...

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine topyekün kenetlendi...
  • CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine topyekün kenetlendi...
  • Satın alma davranışı en çok kokudan etkileniyor
  • Faik Öztrak; Minareyi çalan kılıfını uyduramamış
  • İmamoğlu YSK'nin gerekçeli kararını değerlendirdi
  • Türkiye'deki otomobillerin yüzde 37,87'si LPG'li
Ana Sayfa >> Yüz Şekline Göre Saç Kesimi 17.11.2016 21:27

Yüz Şekline Göre Saç Kesimi

Yüz Şekline Göre Saç Kesimi


Saç kesiminize karar verirken, yüz şeklinizi dikkate alın!


Bu haber 3562 kez okundu.


 Bir saç modeli üzerinde karar verirken saç tipinize ve yüz özelliklerinize dikkat etmeniz gerekir. Hangi saç tipini beğendiğinizden daha önemli olan, hangi saçın size daha çok yakışacağıdır. Bu sebeple, yüz şeklinize uygun bir saç kesimine sahip olmanız oldukça önemlidir. İşte Evoria uzmanlarından yüz şekline göre saç kesimi önerileri...

 

Yuvarlak yüzler hacimli saçlar ile ovalleşmeli
Yuvarlak yüzlere sahip olanlar, yüzlerini ovalleştirecek saç kesimini tercih etmelidir. Yuvarlak yüzler için başın üstünde hacimlenen saçlar ideal. Bu anlamda asimetrik saç kesimi, yüzü oval göstermek konusunda yardımcı olacaktır. Yuvarlak yüzü olanların saç uzunluğu omuz hizasında olmalıdır. Ancak saçınız kısaysa da üzülmeyin, çene hattından aşağıya doğru katlarla kestirerek yuvarlak yüzünüz için ideal bir saç elde edebilirsiniz. Böylece saçlarınız genişler ve yeleler yüzünüzün daha ince görünmesini sağlar. Ayrıca uzun akıcı bukleler ve dalgalı saçlar da mükemmel bir görünüm verecektir. Ayrıca kulak yüksekliğinde bir at kuyruğu yapmak da yüzün oval görünmesine yardımcı olabilir. Bunun için saçlarınızı ikiye ayırarak geriye doğru yapıştırın ve kulağın üzerinde bir mesafede at kuyruğu yapın.

 

Oval yüzlere yumuşak dalgalar
İşte şanslılar grubu! Oval bir yüze sahipseniz, sizin için şanslı demek doğru olacaktır. İster spor, ister klasik, ister modern, her türlü modeli kullanabilirsiniz. Kısa, uzun, düz, dalgalı, kıvırcık, bağlı veya açık… Ancak en mükemmel hangisi derseniz, omuz boyunda uzunluk, saçı ortadan ayırarak yumuşak dalgalar oluşturmak ve bunların büyük dalgalar olmasını sağlamak, oldukça romantik bir etki yaratacaktır. Ayrıca omuzun biraz yukarısında kesilmiş saçları içe ve dışa doğru karışık tarzda şekillendirmek de muhteşem görünmenizi sağlayacaktır.

 

Kalp yüzlere dolgun saçlar
Yüzünüzün alt kısmı dar üst kısmı geniş ise kalp şeklinde bir yüze sahipsiniz demektir. Bu yüz şeklinde en ideal saç kesimi; saçı çene hattına kadar düz indirip, çene boyunda hacimlenmesini sağlamak ve alnın bir kısmını saç modeliyle kapayarak üstteki orantısızlığı yok etmek olacaktır.

 

 

Elmas oval yüzler katlı kesimlerden kaçınmalı
Bir elmas gibi ovalleşen yüzlerde yapılması gereken en iyi hareket köşeliği azaltmaktır. Bu yüz şeklinde yuvarlak ve katlı kesimlerden özellikle kaçınmak gerekir. Saçları mümkün olduğunca uzun tutup, kulak hizasının altında biraz kat verip, dalgalarla hareketlendirerek kullanmak, bu yüz şekli için en ideal kesim olacaktır.


Etiketler: katlı saç -oval yüz - saç kesimi -kadın -yüze göre saç

Diğer Güzellik haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.yelpazeistanbul.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz.
haberyazilimi.com - Copyright