Yelpaze İstanbul

"Global Düşün, Yerel Uygula"

29.Akbank Caz Festivali “Caz Odada”

29. Akbank Caz Festivali’nin müzikseverleri farklı yaşam alanlarının veya evlerinin samimi ortamını anımsatacak bir konser deneyimine davet ediyor.

“Caz Odada”, 19 Ekim Cumartesi günü Zuhal Konsept Akassya, 20 Ekim Pazar günü Avusturya Başkonsolosluğu Rezidansıve 26 Ekim Cumartesi günü Tamirhane Akasya’da gerçekleşecek.

BARRY GOOD

19 EKİM/CUMARTESİ/16:00

ZUHAL KONSEPT AKASYA

Lukas Schiemer’ın önderliğindeki Avusturyalı grup Barry Good; Akbank Caz Festivali’nin müzikseverlere farklı yaşam alanlarının veya evlerinin samimi ortamını anımsatacak bir konser deneyimine davet eden yeni konsepti “Caz Odada” kapsamında Zuhal Konsept stüdyosunda sahne alacak. Çıkış albümleri “And how are you?”yu 2016 yılında yayımlayan Barry Good; caz vokal ve groove odaklı müziğini, hip-hop ve soul öğeleriyle birleştirirken performanslarında doğaçlama ve eğlenceyi ön planda tutuyor. Hindistan, Güney Amerika, Afrika, Endonezya, Avrupa ve Orta Doğu’daki turnelerinin ardından yeni bir bakış açısıyla müziğinde politik, sosyal ve çevresel konuları ele almaya başlayan grubun ikinci albümü “Sendezeit”, Ekim ayında yayımlanacak. Barry Good’un Akbank Caz Festivali’ne özel bu stüdyo performansını kaçırmayın!

Lukas Schiemer: Nefesliler, Vokal  

Jakob Mayr: Trombon

Simon Raab: Klavye 

Bernd Satzinger: Bas

Marc Vogel: Davul

Fiyat: 25 TL

STANDARDS & SELEN BEYTEKİN

20 EKİM/PAZAR/18:00

AVUSTURYA BAŞKONSOLOSLUĞU REZİDANSI

Akbank Caz Festivali, yeni konsepti “Caz Odada” ile müzikseverleri ayrıcalıklı bir müzik dinleme deneyimine davet ederek; dinleyicilere, farklı yaşam alanlarının veya evlerinin samimi ve sıcak ortamını anımsatacak bir konser deneyimi sunuyor. “Caz Odada” kapsamındaki bu özel buluşmalardan biri, Avusturya Başkonsolosluğu Rezidansı mahzeninin büyülü atmosferinde gerçekleşecek. Geleneksel Avusturya lezzetlerinin sunulacağı etkinlikte caz topluluğu Standards’ın akustik performansı ve Selen Beytekin’in güçlü ve duygulu yorumuyla güzel bir Pazar geçirebilirsiniz. Klavyede Coşkun İnsel, basta Avusturya Başkonsolosu Gerhard Lutz, saksafonda Siney Yılmaz ve davulda Mertcan Bilgin sahnede olacak.

Selen Beytekin: Vokal

Gerhard Lutz: Bas

Coşkun İnsel: Klavye

Mertcan Bilgin: Davul

Siney Yılmaz: Saksafon

Tam: 150 TL

AÇIK MİKROFON // JAZZ OPEN MIC

26 EKİM/CUMARTESİ/21:00

TAMİRANE AKASYA

Caz söylemek ister misin? O zaman mikrofon senin! nu-DC Organizasyon’un 10 yıldır caz vokal meraklılarına sahne deneyimi kazanma imkanı sunduğu “Açık Mikrofon”; Akbank Caz Festivali’nin samimi ve doğal bir konser deneyimi sunan yeni konsepti “Caz Odada” çatısı altında, Tamirane Akasya sahnesinde gerçekleşecek. Katılımcıların sahneye çıkıp caz standartları arasından diledikleri parçayı seslendirebilecekleri bir caz performans gecesi sunan etkinlikte; Elif Çağlar’ın sunumuyla, piyanoda Çağrı Sertel, kontrbasta Volkan Hürsever ve davulda Ediz Hafızoğlu’ndan oluşan orkestranın eşliğinde sahnede olma deneyimini kaçırmayın.

Elif Çağlar: Vokal, Moderatör

Çağrı Sertel: Piyano

Volkan Hürsever: Kontrbas

Ediz Hafızoğlu: Davul

Dinle : 60 TL

Söyle : 60 TL

29. Akbank Caz Festivali hakkında detaylı bilgi için www.akbanksanat.com ve www.akbankcaz.com adreslerinin yanısıra instagram.com/AkbankSanat, facebook.com/AkbankSanat, twitter.com/AkbankSanat adreslerini takip edebilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi: