"Global Düşün, Yerel Uygula"

BADER’den Gölette Ücretli Otopark’a kornalı protesto çağrısı

2 min read

Bahçeşehirliler Derneği (BADER) son günlerde Bahçeşehir’den takipçilerimizin sosyal medyada sıkça dile getirdikleri Bahçeşehir’in birçok noktasında ücretli parklara şikayetlerine “Kornalı Protesto” çağrısında bulundu. BADER’in kamuoyu ile paylaştığı çağrıyı sizlerle paylaşıyoruz.

“KOMŞULARIMIZA ÇAĞRIMIZDIR!
Bahçeşehir’de çileye dönen trafik sorunları yaşanırken; Üstüne önce Bahçeşehir 3M Migros Otoparkı’nda “imarına yönelik yasal bilgilendirmeleri yapılmaksızın” başlayan inşaat faaliyeti, sonrasında da Gölet Otoparkı’nın “ÜCRETLİ” parka dönüştürülmesi eklendi.
Kamu menfaati gözetmeyen “BİZ YAPTIK OLDU” anlayışına “HAYIR” diyor, Yaşananları “PROTESTO” ediyoruz.
Bahçeşehir kurulduğundan buyana sağlık, spor alanı olarak yürüyüş yaptığımız alana ulaşmak adına araçlarımızdan ücret alınması, zaten çileye dönmüş trafiği gişe koyarak daha da içinden çıkılmaz bir hale sokmak kabul edilebilir değildir. Kaldı ki bizler bölge halkı olarak yıllar önce kamuya ait ortak alanlarımızın, park ve spor alanlarımızın ücretini evlerimizi satın alırken peşin ödedik.
Komşularımızı araçları ile 27 Mart Cumartesi Saat 15:00’da Bahçeşehir 3M Migros Otoparkı’nda buluşmaya, kornalarımıza basarak Gölet Otoparkı’na geçmeye davet ediyoruz.”