Yelpaze İstanbul

"Global Düşün, Yerel Uygula"

Bahçeşehir’de çevre dostu Tunç Yılmaz kalbine yenik düştü

Bahçeşehir’de uzunca yıllar süren Gölet ve çevresindeki hukuksuz yapılaşmalara karşı tavrını net koyan, Bahçeşehirliler Derneği (BADER) ve Gölet Gönüllüleri‘nin çevre duyarlılığına karşın düzenlediği birçok etkinlik de en önde gelen isimlerden olan Tunç Yılmaz, genç yaşında geçirdiği kalp krizi nedeniyle yaşama gözlerini yumdu.

Çevreci kimliği ile Bahçeşehir Gölet eylemlerinde hukuktan yana duruş sergileyenlerin başında gelen Tunç Yılmaz Bahçeşehir’de ailesiyle yaşıyordu. Giray (10 yaş) ve Gökay (8 yaş) isimli iki erkek çocuk ve gözü yaşlı eşini geride bırakan Tunç Yılmaz, 48 yaşında kalp krizine yenik düştü. Yılmaz’ı Zincirlikuyu Camii’nde kılınan cenaze namazında ailesi, iş arkadaşları, komşuları, Bahçeşehirliler Derneği(BADER) ve Gölet Gönüllüleri’nden yol arkadaşları yalnız bırakmadılar. Merhum öğle namazı kılınan cenaze namazı sonrasında sevenlerinin göz yaşlarıyla Ferikköy Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Yelpaze Bahçeşehir Ailesi olarak bizlerde Bahçeşehir Gölet Mücadelelerinden tanıdığımız aynı zamanda komşumuz çevre dostu TUNÇ YILMAZ‘a allahtan rahmet, acılı ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

%d blogcu bunu beğendi: