Yelpaze İstanbul

"Global Düşün, Yerel Uygula"

Benzer Kaygıları Yaşayan Onlarca Kişinin İç Sesi Eşliğinde Çözüm Önerileri

Zihninizi saran kaygılardan kurtulmanın sırrı bu kitapta!

Kesin beni itici bulmuştur. Çok beceriksizim. Benden hoşlanmayacaklar. Hiç hata yapmamalıyım. Benden sıkılacaklar. Kesin benimle ilgili konuşuyorlar. Herkes bana bakacak. Mahcup olacağım. Hakkımda kötü düşünecekler. Elime yüzüme bulaştıracağım. Dışlanacağım. Beni sevmeyecekler.

Kaygıların dünyası adeta dipsiz bir kuyu fakat aynı zamanda koca bir çöplük. Nasıl baktığınıza, ele aldığınıza, nasıl başa çıktığınıza bağlı. Kendiniz için felaket kehanetlerinde bulunup bunları gerçekleştirebilirsiniz ya da kaygılarınızı beslemekten vazgeçip, içinize yapışmış, hoşnut olmadığınız düşünceleri gün ışığına çıkarıp onları geride bırakabilirsiniz.

Sonuç şaşırtıcı olacaktır.

Özgüven. Hatalarını kabullenebilmek. Kendini sevmek. Kendinden kaçmamak. Huzur. İyi niyet. Hislerinin farkında olmak ve onlarla başa çıkabilmek. Kendini yatıştırabilmek. Olumlu düşünebilmek…

Bu kitapta detaylarıyla ve örnekleriyle sosyal kaygının ve olumsuz düşüncelerin nasıl aşılabileceği, sosyal kaygısı olup da zamanla aşmış kişilerin bunu nasıl başardıkları anlatılıyor.

Uzman Psikolog Selen Can

1979 yılında doğdu. 2002’de Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra 2006 yılında Ankara Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamladı.

Amasya Merzifon Devlet Hastanesi, Bilkent Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Gelişim Merkezi ve başka özel kurum ve hastanelerde psikolog olarak çalıştı. Halen Ankara’da psikolog olarak çalışmaya devam etmektedir.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:

Kaygıları Aşma Rehberi, Eylül 2019

Takıntılardan Kurtulma Rehberi, Mart 2017

‘Kaygıları Aşma Rehberi’

Teknik Özellikler

Yazar: Uzman Psikolog Selen Can

Yayınevi: Hayykitap 602

Kategori: Hayat Güzeldir 82

Türü: SAĞLIK / Psikoloji

Birinci baskı: Eylül 2019

Sayfa sayısı: 200

Ebat: 15,5 x 23 cm

Fiyatı: 25 TL

ISBN: 978-605-7674-07-4

Barkod: 9786057674074

%d blogcu bunu beğendi: