"Global Düşün, Yerel Uygula"

İBB’den Bahçeşehir -Ispartakule trafik yoğunluğuna açıklama geldi

2 min read

Son günlerde Bahçeşehir-Ispartakule’de sabah ve akşam iş gidiş geliş saatlerinde yaşanan ve kabusa dönen trafik çilesine İstanbul Büyükşehir Belediyesi açıklamada bulundu. Paylaşılan bilgide şu detaylara yer verildi.

“İBB kentin kronik sorunlarından trafik yoğunluğuna raylı sistemler ve deniz ulaşımının yanı sıra karayolu yatırımlarıyla da çözüm üretmeyi sürdürüyor. Ispartakule’de demiryolu geçişi yüzünden yoğunluğa neden olan bölgedeki trafiğe de viyadük, yan ve bağlantı yolları ile çözüm üretilecek. Proje sayesinde demiryolunun üzerinden kesintisiz araç akışı sağlanacak. Çalışmalar, 2021 yılı sonuna kadar tamamlanacak. Mevcut çevreyolu bağlantısı inşaat nedeniyle kapatıldığı için çalışma boyunca araçlar, alternatif güzergâhları kullanacak.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kent genelindeki trafik yoğunluğunu azaltmak için karayolu projelerine bir yenisini daha ekledi. Ispartakule’de viyadük, yan ve bağlantı yolları inşaatlarını başlattı. Daha önce bölgede araç akışı, TCDD Hattı nedeniyle kesintiye uğruyor ve yollarda birikmelere yol açıyordu. Çalışma ile bölgedeki trafik akışının demir yolu üzerinden kesintisiz bir şekilde sürdürülmesi sağlanacak. Böylece bölgedeki trafik yoğunluğunda büyük bir azalma olacak. Viyadük, yan ve bağlantı yolları 2021 sonuna kadar İstanbul’a kazandırılacak.


ARAÇLAR ALTERNATİF GÜZERGÂHLARA YÖNLENDİRİLDİ
Bu süreçte mevcut çevre yolu bağlantısı kapatılıp, araç dolaşımı alternatif güzergâhlar üzerinden gerçekleştirilecek. Çalışmalar boyunca Vali Recep Yazıcıoğlu Caddesi’nden çevreyolu yönüne dönüş kapalı kalacak. Bu güzergâhı kullanan araçlar, Ispartakule istikametine yönlendirerek oradan çevre yoluna katılacak. Hadımköy istikametinden çevreyoluna gidecek araçlar, Avni Akyol Bulvarı ve Doğa Parkı Caddesi üzerinden yeni yapılan servis yoluna yönlendirilecek. Araçların çevreyoluna katılımı bu güzergâhtan sağlanacak. Ayrıca, Hadımköy yönünden gelen araçlar, Vali Recep Yazıcıoğlu Caddesi’ni takip ederek Ispartakule Bulvarı ve Bizimevler Yolu gibi alternatif güzergâhlar üzerinden çevreyoluna katılabilecek.” denildi.

1 thought on “İBB’den Bahçeşehir -Ispartakule trafik yoğunluğuna açıklama geldi

Comments are closed.