Yaşam

24/11/2020

Yelpaze

"Global Düşün Yerel Uygula"

Uluslararası 16.Geneleksel Resim Yarışması Sonuçlandı

2 min read

Sharing is caring!

Ümraniye Belediyesi’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde bu yıl 16’ncısını düzenlediği Geleneksel Yağlı Boya Resim Yarışması sonuçlandı.

Yarışmada Bahçeşehirliler Derneği BADER TSM Korosu Koristlerinden Alev Tuncer’in yaptığı geçmiş ve bugünü yansıtan yağlı boya resmi sergiye değer görülen eserler arasına seçildi.

Ümraniye Belediyesi’nce her yıl düzenlenen ve yeni yeteneklerin sanat dünyasına kazandırılması hedeflenen yarışmaya, ülkemiz sanat çevrelerinin yanı sıra yurt dışından da sanatçılar katıldı. Yarışmaya bu yıl 170 adet eser başvuru yaptı.

Koronavirüs salgını sürecinde Ümraniye Belediyesi 16. Geleneksel Resim, Hikaye ve Şiir Yarışmalarının, hikaye ve şiir yarışmaları etabı daha önce jüri tarafından sonuçlandırılarak açıklanmıştı. Geleneksel Yağlı Boya Resim Yarışması’na yapılan başvurular da bu Pazar jürinin toplanması ile birlikte sonuçlandırıldı. Alanında uzman sanatçı ve akademisyen kadronun seçici kurulunda bulunduğu yarışmada, dereceye giren eserler belli oldu.

Koronavirüs uygulamaları kapsamında alınan tedbirler sebebiyle, Ümraniye Belediyesi 16. Geleneksel Resim, Hikâye ve Şiir Yarışmaları ödül töreni; kültür sanat etkinliklerinin düzenlenmesi için elverişli koşulların oluştuğu ilk fırsatta gerçekleştirilecek. Tören tarihi kurumsal www.umraniye.bel.tr internet sitemizden duyurulacak, ayrıca katılımcılara mesaj olarak gönderilecek.

16. Geleneksel Yağlı Boya Resim Yarışması sonuçları

Ümraniye Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen, “Türk Evleri” konulu Geleneksel 16. Resim Yarışması seçici kurulu, 21.06.2020 tarihinde Ümraniye Belediye Merkez Binası’nda toplandı.

Üyeler, yarışmaya gönderilen 170 eseri aşamalı olarak değerlendirmeye tabi tuttu. İlk elemede seçilen 100 eser ikinci kez değerlendirmeye alındı. İkinci tur değerlendirmede 50 eser seçilip ödül, mansiyon ve sergilenme için üçüncü tur değerlendirmeye alındı. Üçüncü turda yapılan gizli oylama sonucunda isimleri belirtilen sanatçıların eserlerine 1’nci, 2’nci, ve 3’ncülük ödülleri ve 22 mansiyon ödülü verilmesine; ayrıca isimleri belirtilen sanatçıların eserlerinin sergilenmeye değer görülmesine oy birliği ile karar verildi.

1 thought on “Uluslararası 16.Geneleksel Resim Yarışması Sonuçlandı

  1. RE: yelpazeistanbul.com / Yelpaze – “Global Düşün Yerel Uygula” WEB SITE SERVICES
    This notice ENDS ON: Nov 08, 2020

    We have actually not obtained a payment from you.
    We’ve tried to contact you however were unable to reach you.

    Please Go To: https://saveonyourdomain.com/?web=yelpazeistanbul.com

    For information as well as to process a optional payment for solutions.

    Thank you.

    1108202011043053745745

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright Yelpaze İstanbul 2019© Tüm Hakları Saklıdır. | Newsphere by AF themes.