"Global Düşün, Yerel Uygula"

“Emek, Dayanışma, Vefa, Teşekkür” hepsi bir konserde toplandı. Alkışlar BADER TSM’ye…

3 min read

Bahçeşehirliler Derneği (BADER) TSM Korosu 7.yılını geride bıraktığı sanat müziği yolculuğunu Bahçeşehir Vega Okulları Konser Salonunda düzenlediği BAHAR KONSERİ ile taçlandırdı. Gecenin sonunda koroya ve derneğe emeği geçenlere teşekkür plaketleri verildi.

Kuruluşundan buyana 27 yılı geride bırakan BADER kentin sosyal kültürel yaşamından çevresel sorunlarına, toplumsal yardımlaşma kampanyalarından birlik ve dayanışmaya bugüne dek yüzlerce projeyi yaşama geçirdi. BADER’in yaşama dair toplumsal faydaya dönük birçok alanda mücadelelerinin yanı sıra sanatsal faaliyetlerinde de kendi adına bir marka değeri olan BADER TSM KOROSU, 7.yılında ilk bölümü Türk Sanat Müziği’nin eşsiz eserlerinden ikinci bölümü Sezen Aksu şarkılarından oluşan repertuarıyla geceye katılan müzikseverlerden büyük alkış aldı.

Konser sonrası Bahçeşehirliler Derneği yönetim kurulu adına dernek başkanı Uğur Barış Karabulut “Başta Şef Atakan Konakçı olmak üzere sahne alan saz heyetine, birbirinden kıymetli Türk Sanat Müziği ve Sezen Aksu eserini başarıyla icra eden korist ve solistlerimize, program sunumunu başarıyla sunan Hamide Doğuş’a teşekkürlerimizi iletiyoruz. Bu keyif dolu konseri gerçekleştirmemizde salon kapılarını bizlere açarak müzikseverlerle buluşmamızı sağlayan Vega Okulları yöneticilerine de ayrıca teşekkürlerimizi sunarız. Tüm bölge yaşayanlarımızı BADER ailesine katılmaya, etkinliklerimizde yanımızda olmaya davet ediyoruz. Bu yıl konserimizin kapanışını derneğimizde en az 3 dönem yönetim kurullarında ve halen de aktif görevler üstlenmiş üyelerimizle ve BADER TSM Korosu’nda katkı sağlayan isimlerle gerçekleştirmek isteriz. Kendilerine Bahçeşehirli komşularımız adına yıllardır omuz omuza sürdürdüğümüz mücadeleleri için Vefa Teşekkür plaketlerini takdim edeceğiz.” Dedi.

Bahçeşehirliler Derneği (BADER) “Toplumsal duyarlılığınızla BADER TSM KOROMUZUN müzikseverlerle buluşmasında olan katkılarınız ve işbirliğiniz için TEŞEKKÜR EDERİZ.” Plaketlerini Şef Atakan Konakçı, Devrim Çelik, Gülay Gültaş, Rahman Oktay, Hamide Doğuş, Serpil Otay, Fulya Oktay, Sibel Başoğlu’na ve müzikseverlerle buluşmalarını sağlayan Vega Okulları’na da teşekkür plaketi sundular. Ayrıca yıllardır TSM Korosu’nun koordinasyonunu ve BADER’de görevler üstelenen Müzeyyen Sarıözkan ve Zelal Şahin’e de teşekkür şilti verildi.

Derneğin kurumsal kimliğini ve tüzüğünde amaçları doğrultusunda yıllardır emek veren, katkı sunan isimlere de BADER adına “Gönüllük ilkesini içselleştirerek toplumsal duyarlılığınızla derneğimiz çalışmalarında bugüne dek gösterdiğiniz özverili çalışmalarınız ve katkılarınız için TEŞEKKÜR EDERİZ…” yazılı plaketleri Nihat Emeksiz, Hamdi Demir, Emine Sarıhan Erbaş, Veli Eren, Fitnat Yerebasmaz, Erdal Samur, Hilal Erbakan, Ayfer Dikbaş, Çetin Çolak, Yüksel Karabacak ve Hülya & Ali Rıza Ayın adına takdim edildi.  

Gecenin finali konserin ertesi gün 19 Mayıs Atütürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlaması adına tüm salonun coşkuyla eşlik ettiği Parla, İzmir ve Onuncu Yıl Marşlarıyla son buldu.

Konseri kaçıranlar şarkılardan kesitlere @bahcesehirlilerdernegi başlığı ile facebook ve instagram hesaplarından ulaşabilirler.

Yelpaze İstanbul- 22.05.2024

Fotoğraflar için Taner Ortaç’a teşekkür ederiz.

2 thoughts on ““Emek, Dayanışma, Vefa, Teşekkür” hepsi bir konserde toplandı. Alkışlar BADER TSM’ye…

Leave a Reply