"Global Düşün, Yerel Uygula"

Nobel Barış Ödülü dünden bugüne

1 min read

Nobel Barış Ödülü, bu yıl "Eritre ile sınır çatışmasını çözmede kararlı inisiyatifi, uluslararası iş birliği ve barışa ulaşılmasındaki çabaları" nedeniyle Etiyopya Başbakanı Abiy Ahmet Ali'ye verildi. Nobel Tıp Ödülü; ABD'li William G. Kaelin ve Gregg L. Semenza ile İngiliz Peter J. Ratcliffe'e, Nobel Fizik Ödülü, James Peebles ile Michel Mayor ve Didier Queloz'a, Nobel Kimya Ödülü; John B. Goodenough, M. Stanley Whittingham ve Akira Yoşino'ya ve Nobel Edebiyat Ödülü Avusturyalı yazar Peter Handke'ye verildi. ( Yasin Demirci - Anadolu Ajansı )

Nobel Barış Ödülü, bu yıl “Eritre ile sınır çatışmasını çözmede kararlı inisiyatifi, uluslararası iş birliği ve barışa ulaşılmasındaki çabaları” nedeniyle Etiyopya Başbakanı Abiy Ahmet Ali’ye verildi. Nobel Tıp Ödülü; ABD’li William G. Kaelin ve Gregg L. Semenza ile İngiliz Peter J. Ratcliffe’e, Nobel Fizik Ödülü, James Peebles ile Michel Mayor ve Didier Queloz’a, Nobel Kimya Ödülü; John B. Goodenough, M. Stanley Whittingham ve Akira Yoşino’ya ve Nobel Edebiyat Ödülü Avusturyalı yazar Peter Handke’ye verildi. (Anadolu Ajansı – Yasin Demirci)

Nobel Barış Ödülü, bu yıl “Eritre ile sınır çatışmasını çözmede kararlı inisiyatifi, uluslararası iş birliği ve barışa ulaşılmasındaki çabaları” nedeniyle Etiyopya Başbakanı Abiy Ahmet Ali’ye verildi. Nobel Tıp Ödülü; ABD’li William G. Kaelin ve Gregg L. Semenza ile İngiliz Peter J. Ratcliffe’e, Nobel Fizik Ödülü, James Peebles ile Michel Mayor ve Didier Queloz’a, Nobel Kimya Ödülü; John B. Goodenough, M. Stanley Whittingham ve Akira Yoşino’ya ve Nobel Edebiyat Ödülü Avusturyalı yazar Peter Handke’ye verildi. ( Yasin Demirci – Anadolu Ajansı )