29 February 2024

"Global Düşün, Yerel Uygula"

Seçkin Pirim “Renk Üzerine Konuşmalar” konuğu oluyor

2 min read

Ayşegül Sönmez’in Borusan Contemporary işbirliğiyle Sanatatak’ın Instagram hesabı üzerinden gerçekleştirdiği “Renk Üzerine Konuşmalar” serisinin son konuğu çağdaş heykel sanatçısı Seçkin Pirim.

Seçkin Pirim
Çağdaş Heykel Sanatçısı

Çıkış noktasını :mentalKLINIK (Yasemin Baydar, Birol Demir) sanatçı ikilisinin Kovid-19 koşullarının değişime zorladığı sanat dünyasına “acı bir reçete” olarak sunduğu ve küratörlüğünü Dr. Necmi Sönmez’in üstlendiği, Borusan Contemporary’de devam eden güncel sergi projesi ACI REÇETE #02’den alan Renk Üzerine Konuşmalar” etkinlik serisi devam ediyor. Sergi kapsamında, Perili Köşk’teki ana galeri mekânına kurulan Puff Out isimli yerleştirmeyi oluşturan simlerin belirli aralıklarla değiştirilen renklerinden yola çıkan Ayşegül Sönmez, “Renk Üzerine Konuşmalar serisinde renk kavramına odaklanıyor. Farklı sanat pratikleriyle çalışan sanatçılardan, renkleri kendi bakış açılarıyla yorumlamaya davet ediyor. 

Sanatatak platformunun kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Sönmez, Borusan Contemporary işbirliğinde gerçekleştirdiği etkinlik serisinin üçüncü ve son yayınında, çağdaş heykel ve serigrafi baskı işleri ile tanınan Seçkin Pirim’i ağırlıyor. Söyleşi, 14 Ocak Perşembe günü saat 21:30’da sanatatak Instagram hesabından canlı olarak izlenebilecek.

Eserleri Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’nda yer alan sanatçıların katılımıyla gerçekleşen söyleşi serisinin geçtiğimiz yayınlarında, Nejat Satı, Bengü Karaduman ve Burak Arıkan konuk edildi.

ACI REÇETE #02’Yİ İZLEMEK İÇİN SON HAFTALAR

Sağlık koşulları nedeniyle ziyarete kapalı olan Borusan Contemporary’nin internet sayfasından 7/24 canlı izlenebilen ACI REÇETE #02 sergisi, siyah ve gökkuşağı renkleriyle devam ediyor. Serginin merkezinde yer alan Puff Out yerleştirmesi, simlerin değişen renkleri ve robot süpürgelerin ortaya çıkardığı geçici desenlerle küresel gündem ve 21. yüzyıl teknolojisinin yarattığı muğlaklıkların altını çiziyor. Sergi 31 Ocak tarihine kadar Borusan Contemporary’nin internet sitesi üzerinden ve İstiklal Caddesi üzerinde yer alan Borusan Müzik Evi’nin vitrinine yerleştirilen ekrandan 7/24 canlı olarak izlenebilir.