"Global Düşün, Yerel Uygula"

Yeniden Refah “Başakşehir’de biz de varız” diyor

4 min read

Yerel seçimler yaklaşırken ülke genelinde siyasi partilerin belediye başkan ve meclis üyeleri adayları da netleşiyor. Partilerin Türkiye genelinde yerelde izleyecekleri ittifak stratejileri özelikle büyükşehirlerde ve ilçelerinde daha da önem kazanırken seçim günü yaklaştıkça açık-kapalı görüşmelerin artacağı da görünüyor. Başakşehir’de de CHP, AKP belediye başkan adaylarını açıklamıştı yeni bir haberde (YRP) Yeniden Refah Partisi’nden geldi.

Yerel seçimler yaklaştıkça siyasi partilerin adayları da netlik kazanıyor. Başakşehir özelinde belediye başkan adayını açıklayan ilk parti Mesut Öksüz ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) olmuştu. AKP Başakşehir’de belediye başkan adayını değiştirmeyerek yola mevcut başkan Yasin Kartoğlu ile devam kararı almıştı. İyi Parti Başakşehir kanadında belediye başkan aday adayı olarak iki isim var; Geçmiş Dönem İlçe Başkanı Atakan Şakar ve Kurucu İlçe Başkanı bu dönemde de meclis üyesi olan Halil Kalkan aday adayı olarak müracaatta bulunan isimler. Son gelen bilgilere göre seçim ittifakı konusunda Başakşehir’de nasıl bir yol izleyeceği merakla beklenen kilit siyasi partilerden Yeniden Refah Partisi’de (YRP) kararını verdi.  YRP belediye başkan adayı gösterdiği Kadir Karaca’yla “Başakşehir’de bizde varız” dedi.

Yeniden Refah Başakşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Karaca ve İlçe Yöneticileri sivil toplum kuruluşlarını ziyaret programları kapsamında  Bahçeşehir’de Bahçeşehirliler Derneği’ni (BADER) ziyaret etti.

Görüşme sonrası BADER sosyal medya hesaplarından Başakşehir’de yaşanan genel sorunların yanı sıra Bahçeşehir özelinde de değerlendirmelerde bulunulduğunu, çözüm önerileri üzerinde fikir alışverişleri gerçekleştirildiğini, ilçe yöneticilerine ve YRP Başakşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Karaca‘ya ziyaretleri için memnuniyetlerini ve başarı dileklerini ilettiklerini belirten bir paylaşım yaptı.     

Geçtiğimiz hafta içerisinde Başakşehir’de yerel basınla bir araya gelerek adaylık açıklamasını gerçekleştiren Karaca’yı daha yakından tanımak adına basına yansıyan açıklamalarından derlediğimiz haberi sizlerle paylaşıyoruz.

  • 5 yıldır tüm mahallelerimizde sorunları tespit ettik. İnsanı merkezden çıkarıp sadece rant merkezli bir belediyecilik yaparsanız halktan koparsınız, halkın sorunlarını dinlemekten koparsınız. İnşallah biz Yeniden Refah olarak halkımızı dinleyerek, onlarla el ele vererek yürek yüreğe Başakşehir’in sorunlarını beraber çözeceğiz.
  • Halkın nazarında Yeniden Refah’ın zamanı artık gelmiştir. Zincirleri kıracak, ekibimizle, enerjimizle Yeniden Refah mührünü Başakşehir’e vuracağız.  
  • Belediyeyi halkın hizmetine sunacağız. Hizmet etmek sadece bina yapmak, profesyonel belediyecilik hizmetlerini yapmak değil aynı zamanda Başakşehir’de vatandaşın sorunlarını dinlemek ve birebir çözmek demektir. Vatandaşın pazarda, yaşadıkları sitelerde, sokakta sorunlarını dinleyip çözüm üretme kabiliyetine erişilmelidir. Sadece profesyonel belediyecilik yapmaya doğru gidersek orada körlükler meydana geliyor. İşte biz bu körlükleri önlemeye geliyoruz.
  • Yeniden Refah belediyeciliği 94 ruhuyla geldiğinde “rüşvet alanda verende melundur” yazısını arkamıza asacağız ve bu noktada hizmet bedeli altında vatandaşa dayatılan zorlamaları kaldıracağız. Başakşehir’de engelliler sarayı, hayvanat bahçesi, çocuk parkları, çalışan kadınlarımız için kreşler yapacağız.

Kadir Karaca 1973 Sivas Şarkışla doğumlu. Eğitim Fakültesi mezunu, 5 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra 1999’da Almanya’ya gidiyor. Bir fabrikada işçi olarak 3 yıl çalıştıktan sonra 7 yıl üretim müdürü olarak yöneticilik görevleri üstlenmiş. Yurt dışında edindiği bilgilerle yurda dönüş yaparak savunma sanayi, ağır sanayi alanında üretim yapıyor. Şuan üretimlerinin %85’ini Almanya başta olmak üzere Avrupa’ya ihracat olarak gerçekleştirdiklerini belirtiyor.

 12 yaşında siyasetle tanıştığını sonrasında Erbakan Hocayla siyasi yolculuğuna devam ettiğini belirten Karaca, Saadet Partisi İlçe Bşk.Yrd, İslami Milli Görüş Teşkilatı’nda 10 yıl bölge gençlik başkanlığı, Kurucu Erbakan Vakfı İlçe Bşk, 2018’de YFP Başakşehir Kurucu İlçe Başkanlığı, İstanbul İl Bşk.Yrd, Genel Merkez Teşkilat Bşk.Yrd. görevlerinde bulunmuş. Halen Genel Merkez Eğitim Bşk.Yrd. görevi devam ediyor.