"Global Düşün, Yerel Uygula"

BADER ” Bırakında gönül rahatlığı ile teşekkür edelim”

2 min read

Bahçeşehirliler Derneği (BADER) ve bölge halkının uzun yıllardır talebi ile gündeme getirdiği Bahçeşehir’den Halkalı Marmaray’a mevcut hattın dahil edilmesine geçtiğimiz yıl Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’ndan yanıt gelmiş ve çalışmalara başlayacaklarını iletmişti.

Uzunca bir bekleyişin ardından Bahçeşehir-Boğazköy PazarTürk’ün hemen altında yer alanda Ispartakule Tren İstasyonunun haricinde yeni bir istasyon yapılmasına karar verildi ve çalışmalar başladı. Ancak bugün elimize ulaşan bilgiye göre çalışma güzergahında yer alan bölgede “tren raylarının kaymasını önlemek” açıklaması ile ağaçlar kesilmekte.

Bahçeşehirliler Derneği (BADER) kesilen ağaçlarla ilgili sosyal medya üzerinden yerel yönetime “Gönül rahatlığı ile teşekkür etmek varken!!!! Ağaçlara kıymayın” başlığı ile çağrıda bulundu.

facebook/bahcesehirlilerdernegi

Gönül rahatlığı ile teşekkür etmek varken!!!!

Bahçeşehir-Boğazköy bölgesinde yıllardır dile getirdiğimiz Halkalı Marmaray hattına ring tren seferleri için geçte olsa çalışmalar başlatılmıştı. Derneğimiz ve bölge halkıda bu seferler için yapılmakta olan yeni istasyon inşaatı faaliyetlerini yakından takip ediyor. Ancak bittiğinde gönül ferahlığı ile #BaşakşehirBelediyesine teşekkür etmek isterken çalışma güzergahında ağaçlar kesiliyor. Her ne sebeple kesiyorsanız faydalı bir projeyi gerçekleştirirken kıymayın bu ağaçlara!!! #basaksehirbelediyesi #yasinkartoglu #irfankopurur