"Global Düşün, Yerel Uygula"

BADER Sağlıklı Yaşam Buluşmaları Başladı

2 min read

Bahçeşehirliler Derneği (BADER) ve İstinye Liv Bahçeşehir Hastanesi işbirliğince “Sağlıklı Yaşam Buluşmalarının” ilki başarıyla gerçekleşti.

Etkinliğin açılış konuşmasını hastanenin Başhekimi Ferda Kaya Zaman yaptı. Kendisinin de uzun yıllardır ailesiyle Bahçeşehir’de yaşadığını bölge halkımıza sağlıkla ilgili her konuda ellerinden gelen katkı ve kolaylığı sağlayacaklarını belirtti. BADER aracılığı ile de benzer seminerlerin tekrarlanması adına ileriki günlerde farklı branşlarda uzman doktorların katılacağı seminer ve eğitim programlarının devam edeceğini ekledi. Programın devamında prostat hastalıkları   ve tedavi yöntemleri hakkında bilgilendirmeyi Üroloji Prof.Dr.Selçuk Şahin yaptı. Şahin konuşmasında erken teşhisin önemini vurgulayarak prostat hastalıklarının erkekler için günümüzde uygulanan yöntemlerin ve ameliyat seçeneklerinin gelişmesiyle korkulu bir rüya olmaktan çıktığını aktardı. Etkinliğin diğer konuşmacısı Kadın Doğum Hastalıkları adına ASS Prof.Dr.Yusuf Başkıran’dı. Başkıran Rahim Ağzı Kanseri teşhis ve tedavi yöntemlerine dair bilgiler paylaştı. Özelikle HPV ve smear testlerinin önemine değinirken yine erken tespit, tedavinin ve özelikle de aşının %96 başarılı sonuç verdiğini belirtti. Program katılımcıların soru ve cevaplarıyla son buldu.

BADER Y.K Başkanı Uğur Barış Karabulut etkinlik sonrası “Sağlıklı Yaşam Buluşmalarının gerçekleşmesine katkı sağlayan derneğimizin yönetim kurulu üyesi Hamide Doğuş’a, İstinye Liv Hastanesi Bahçeşehir Başhekimi başta olmak üzere değerli bilgilendirmeleri için doktorlarımıza ve etkinliğe emeği geçen Gülşah ve Kübra Hanıma teşekkürlerimizi iletiyoruz.” dedi.