"Global Düşün, Yerel Uygula"

Bahçeşehir Gölet Davalarında BADER’den SON DAKİKA DUYURUSU!

2 min read

Bahçeşehirliler Derneği’nin (BADER) son dakika olarak duyurduğu basın açıklamasını sizlerle paylaşıyoruz.

“Gölet bölgesinde İstanbul 6.İdare Mahkemesinde Başakşehir Belediyesi’ne açtığımız davaya dair belediyenin itirazını mahkeme karara bağladı.

607 ada 2,5,6,8,9,10 parsellerdeki sayılı taşınmazların hasılat paylaşımı yöntemiyle satışına yönelik belediyenin itirazına İPTAL, aynı taşınmazların hasılat paylaşımı yöntemiyle satışı hususunda protokol imzalamak ve uygulama yapmak üzere belediye başkanına yetki verilmesine ilişkin kısmı yönünden de REDDİNE karar verdi.

11 yıldır yılmadan sürdürdüğümü bitmeyen mücadelemizin süreci!

Gölet Davalarının temelini oluşturan 2013’deki imar plan değişikliği talebi ile rant odakları Bahçeşehir’in kuruluş planlarında halka spor, park ve rekreasyon alanlı Gölet ve karşısındaki yeşil yamaçları 5000’nin üzerinde Vaditepe Kiptaş görünümlü konuta dönüştüreceklerdi! On binlerce itiraz dilekçesi, günlerce süren saha nöbetleri, eylemlerle DURDURDUK! Bu dönemde derneğimizin hazırladığı hukuk dosyası birçok bizden sonra açılan davaya da temel oluşturdu.

2015’de plan değiştirip bu kez 2 katlı 103 dükkan yapacağız diyerek yeni planlarla karşımıza çıktılar. Derneğimiz ve katkılarıyla kurduğumuz Gölet Gönüllülerimizle DANIŞTAYDAN YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI ALDIRDIK, MAHKEME KARARINI TANIMADILAR!

Mahkeme kararını tanımayan Belediye Başkanı hakkında “Görevi Kötüye Kullanma” Suç Duyurusuyla savcılığa başvurduk! İç İşleri Bakanlığı soruşturma izni vermedi!

68 gece ve gündüz nöbetler tuttuk, hukuksuz başlayan inşaatları, süreci  gün ve gün belgeledik!

Danıştaya iptal davası açtılar ancak RET CEVABI aldılar!

Bugün geldiğimiz noktada halen Danıştayda bekleyen bir dosyamız ve ayrıca kamu haklarımızın kaybına dair açtığımız “Maddi –Manevi Tazminat davamız” vardır!

Kamuoyuna saygıyla duyururuz…

Uğur Barış Karabulut

Bahçeşehirliler Derneği (BADER) Yön.Kur.Bşk.

3 thoughts on “Bahçeşehir Gölet Davalarında BADER’den SON DAKİKA DUYURUSU!

  1. kapı otomatiği tamiri Ümraniye’de 7/24 elektrikçi hizmeti, elektrik sorunlarının acil durumlarında müşterilere kesintisiz bir hizmet sunar. Profesyonel ekipler, günün her saati müdahale ederek elektrik sorunlarını hızlıca çözerler ve kesintisiz enerji sağlarlar. Müşterilerin elektrik ihtiyaçlarını karşılamak için her zaman hazır bir şekilde hizmet verirler. https://etkinigoster.com/blogs/176605/Ümreniye-elektrik-Arıza

  2. Ümraniye klima hattı bağlayan elektrikçiler Ümraniye’deki elektrikçi servisi, hızlı yanıt ve kesintisiz hizmet sunar. Acil durumlarda dahi ulaşılabilir ve elektrik sorunlarını en kısa sürede çözmek için harekete geçerler. Profesyonel ekipleriyle donanmış olan bu servis, müşterilerin elektrikle ilgili ihtiyaçlarını karşılamak için 7/24 hizmet verir. https://celebisland.com/read-blog/1468

Comments are closed.