"Global Düşün, Yerel Uygula"

Bayrampaşa Otogarı’nın Otoparkı Resmen İBB’nin

2 min read

Esenler Otogar

Bayrampaşa Otogarı’nın otoparkının İSPARK’a devri ile ilgili alınan ihtiyati tedbir kararı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin itirazı üzerine kaldırıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Tuzla’da ıslah çalışması devam eden Hacet Deresi’nin yaşam vadisi projesine dönüştürülmesi kararı sonrası yapılan çalışmaları inceleme sırasında yöneltilen, “Bayrampaşa Otogarı ile ilgili yeni bir ara karar açıklandı. Oradaki otoparkın İSPARK’a devri ne zaman gerçekleşecek?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Tabi dün itibariyle benim de şaşırdığım ve üzüldüğüm bir yargı kararı vardı. Ama bugün İBB Hukuk Müşavirliğimizin girişimiyle bu yürütmeyi durdurma kararı iptal edildi. İhtiyati tedbir kararı kaldırıldı. Şu an önümüzde bir engel yok. Perşembe saat 16:00 itibariyle, kaymakamlığın verdiği saat bu olduğu için, tüm birimlerimizle Bayrampaşa Otogarı’nda olacağız. Yani güvenlik firmamız İSTGÜVEN’den İSTAÇ’a, temizliğiyle, zabıtamızla bütünüyle orada olacağız.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre; İmamoğlu sözlerine şöyle devam etti; “Hızlıca verilmeyen tüm hizmetlerin verilmesi konusunda tedbirler alacağız. Lavabosundan, tuvaletine ve aydınlatmasına varıncaya kadar da ilgileneceğiz. Bu süreç bizim için değerli. Çünkü otogarı yarınlara hazırlayabilmemiz adına önce oradaki tehdit edici durumları ortadan kaldırmamız lazım. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’na ait olan bir mülkiyette, kullanım süresi dolmuş bir ortamda gerekli tedbirleri alma konusunda ısrarlıyız ve takipçiyiz. Bu konuda sayın Valimiz ile de sıkça istişare halindeyiz.
O gün bize emniyet birimleri ile Valiliğe bağlı ilgili diğer kurum ve kuruluşlar da eşlik edecek. Perşembe günü 16:00 itibariyle oradayız. Daha öne çekilmesi ihtimalini de açıkçası yakalamak isteriz. Çünkü bir an önce oradaki düzgün verilmesi çabası içerisindeyiz. Şu müjdeyi de vermek isterim. Kargaşayı ortadan kaldırmak ve Kurban Bayramı’nın düzgün bir şekilde geçirilmesi adına, bayram süresinci oraya gelip yolcusunu uğurlamak ya da karşılamak isteyen İstanbullu hemşerilerimizin özel araçlarına Bayrampaşa Otogarı ücretsiz olacak.”