"Global Düşün, Yerel Uygula"

CHP Başakşehir Yerel Basınla Buluştu

2 min read

Yelpaze İstanbul/11.01.2021- CHP Başakşehir İlçe Başkanlığı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününe özel Başakşehir’de yerel basın temsilcileriyle bir araya geldi. Buluşmada ilçenin bir yıl içerisinde gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında CHP Başakşehir İlçe Başkanı Deniz Bakır bilgiler verdi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününe özel Başakşehir’de yerel basın temsilcileriyle buluşan CHP Başakşehir İlçe Başkanlığı yönetim kurulu olarak geride bıraktıkları bir yılı basın mensuplarıyla paylaştı. İlçe Başkanı Deniz Bakır 2020 yılında ülke genelinde yaşanan depremler, ekonomik zorluklar ve pandemi başta olmak üzere seçildikten sonra zor bir süreçle karşı karşıya kaldıklarını belirtti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ile birlikte bu zor süreçte çalışmalar yürüttüklerini İstanbul genelinde 36.000, Başakşehir’de  1.300 aileye sosyal yardım faaliyetlerinde bulunduklarını söyledi. Yine bu dönemde İBB’nin istihdam ofisi ile 13.000 yurttaşa iş imkanı sağladıklarını aktardı. Bu yıl 135 bine ulaşan nüfusu ile Kayaşehir’de açtıkları CHP Ofisi ile bölge halkının sorunlarına daha yakından hizmet vereceklerini, ayrıca her mahallede genç, nitelikli ve dinamik arkadaşlardan kurdukları 10’ar kişilik ekiplerle çalışmalarını sürdürdüklerini de belirtti. Ülkede yaşanan ekonomik sorunların erken seçimin kaçınılmaz habercisi olduğunu da vurgulayan Deniz Bakır “ Arkadaşlarımızla birlikte yarın seçim varmış gibi çalışıyoruz” dedi.