Yelpaze İstanbul

"Global Düşün, Yerel Uygula"

Esenyurt’ta 37 katlı gökdelenin 17 katı kaçak olarak inşa edildi: İçişleri Bakanlığı harekete geçti

TVNet’in paylaştığı haberinde kaçak yapılaşma nedeniyle İçişleri Bakanlığı harekete geçti. Esenyurt’ta 37 katlı gökdelenin 17 katı kaçak olarak inşa edildi. Kaçak yapılaşmaya göz yumma nedeniyle Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, kontrol, denetim ve sorumluluklarını yerine getirmeme nedeniyle de Esenyurt eski Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu hakkında soruşturma izni verildiği belirtildi.

Esenyurt’ta bulunan bir binada kaçak yapılaşma nedeniyle İçişleri Bakanlığı harekete geçti.

  • E5 karayolunun hemen yanında bulunan binanın normalde 20 katlı olması gerekiyordu ancak 37 kata kadar çıktığı görülüyor.

BAKANLIK HAREKETE GEÇTİ

Yapılan şikayetler üzerine müfettişler harekete geçti denetime başladı. İnşaatta ruhsata aykırı kaçak yapılaşma tespit edildi. İçişleri Bakanlığı tarafından da soruşturma başlatıldı.

Kaçak yapılaşmaya göz yumma nedeniyle Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Yapı Kontrol Müdürü olan iki kişi ve eski mıntıka mühendisleri hakkında soruşturma izni verildi. Aynı zamanda kontrol, denetim ve sorumluluklarını yerine getirmeme nedeniyle de Esenyurt eski Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu ve iki kişi hakkında daha soruşturma izni verildi.

%d blogcu bunu beğendi: