"Global Düşün, Yerel Uygula"

İstanbul Oyuncak Fuarı için geri sayım başladı

4 min read

Oyuncak sektörü,bu yıl Avrasya’daki ilk yüz yüze uluslararası fuarını İstanbul’da gerçekleştirecek. 3. Uluslararası Oyuncak, Oyun ve Bebek Fuarı, Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve OYDER (Oyuncakçılar Derneği) işbirliği ile 16-19 Mart 2021 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Oyuncak sektörünün devlerini buluşturacak olan İstanbul Oyuncak Fuarı’na 8 ülkeden 160 marka ile 97 firma ve firma temsilciliğinin katılması beklenirken, şimdiden Türkiye ve 73 farklı ülkeden 3 binden fazla ziyaretçi online davetiyesini aldı.

Geçtiğimiz aylardan bugüne satışları artan önemli sektörlerden olan oyuncak sektörü, yüz yüze fuar için gün sayıyor. Oyuncak sektörünün Avrasya’daki ilk yüz yüze uluslararası fuarı bu yıl İstanbul’da düzenlenecek.Geçen yıl 16-17 Eylül 2020 tarihlerinde B2B Networking Günleri’ni dijital ortamda gerçekleştiren sektör, 16-19 Mart 2021 tarihlerinde 3. Uluslararası Oyuncak, Oyun ve Bebek Fuarı’nı heyecanla bekliyor. TüyapTüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından OYDER (Oyuncakçılar Derneği) işbirliği ile düzenlenecek fuar, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’ndeki toplam 8 bin 700 metrekarelik alanda gerçekleştirilecek. 

8 ülkeden 160 marka katılacak

Oyuncak sektörünün en önemli markalarını buluşturacak olan İstanbul Oyuncak Fuarı’na 8 ülkeden 160 marka ile 97 firma ve firma temsilciliğinin katılması beklenirken, şimdiden Türkiye ve 73farklı ülkeden 3 binden fazla ziyaretçionline davetiyesini alarak fuarhazırlıklarına başladı. Online davetiye raporlarına göre, en fazla yurt dışı ziyaretçinin Azerbaycan, Makedonya, İtalya, Fransa, Irak, İran, Kosova, Gürcistan, Rusya, İngiltere, Ukrayna, Tunus ve Pakistan’dan gelmesi bekleniyor.Tüyapyurtdışı ofisleri; Rusya, Bulgaristan, İran, Gürcistan, Makedonya ve Mısır’dan alım heyeti organizasyonu için hazırlıklarını sürdürürken, halen yabancı ziyaretçilere yönelik olarak dijital platformlarda lokasyon bazlı yoğun reklam çalışmaları yürütülüyor.

Avrasya coğrafyasında sektöründe önemli bir fuar olacağı tahmin edilen 3. Uluslararası Oyuncak, Oyun ve Bebek Fuarı’na,  Türkiye genelinde en fazla ziyaretçinin İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Tekirdağ, Bursa, Konya, Balıkesir ve Antalya’dan gelerek fuarı ziyaret edeceği öngörülüyor.Bu yıl ilk kez hibrit modelde ilk bölümü 16-17 Eylül 2020 tarihinde dijital platformda gerçekleştirilen İstanbul Oyuncak Fuarı B2B Networking Günleri’ne 20 ülkeden 120 nitelikli iş insanıkatılırken, 74 önemli iş bağlantısı yapılmıştı.

Fuarda neler var?

Oyuncak sektörünün 2021’de Avrasya’da yüz yüze gerçekleştirilecek ilk uluslararası fuarı olan İstanbul Oyuncak Fuarı’nıziyaret edenler, bebek oyuncakları ve araçları, oyuncak bebekler, arabalar, peluş oyuncaklar, model oyuncaklar, elektronik oyuncaklar, teknik oyuncaklar, ahşap ve naturel oyuncaklarve promosyon oyuncaklardaki en son modelleri ve tasarımları görme imkanına sahip olacaklar. Oyuncak dünyasının kalbinin attığı İstanbul Oyuncak Fuarı’nda çocukların dünyasına hitap eden festival ve parti malzemelerinden okul araç gereçlerine, zeka geliştirici oyunlardan spor ve outdoor ürünlerine, hobi malzemelerinden lisanslı ürünlere kadar birçok ürün bulunacak. Uluslararası ihtisas fuarı olan3. Uluslararası Oyuncak, Oyun ve Bebek Fuarı’nda perakende satış olmadığı ve 15 yaş altı misafirlerin ziyaretçi olarak kabul edilmediği belirtiliyor.

Ticaret 365 gün sürecek

Geçtiğimiz yıldan beri hız kazananhibrit fuarcılık anlayışının en önemli örneklerinden olan İstanbul Oyuncak Fuarı, Tüyap’ın yeni nesil fuarcılık vizyonu çerçevesinde birçok yeni ve farklı uygulamaya da zemin oluşturuyor. Tüyap’ın networking uygulaması MyTüyap’ın video toplantı altyapısına sahip akıllı B2B eşleştirme sistemi ile İstanbul Oyuncak Fuarı’na katılan firmalar, tüm dünyadan alıcılarla anında buluşturulacak. Böylece firmalar seyahat engellerine takılmadan yıl boyu ticaretlerini kesintisiz sürdürebilecek. Yine Tüyap’ın fuarlardaki iş bağlantılarını dijital  ortama taşıyan web siteleri sayesinde katılımcılar 365 gün boyunca dünyanın her  yerinden milyonlarca alıcıyla  doğrudan buluşabiliyor. Ziyaretçiler de aynı uygulama üzerinden ilgilendikleri alanlardaki ürün ve hizmeti sunan katılımcıları görebiliyor ve onlarla iletişime geçme imkanı buluyor.

Temassız fuar deneyimi yaşatıyor

“Ticaret için önce sağlık” mottosuyla çalışmalarını sürdüren Tüyap, İstanbul Oyuncak Fuarı’nda da katılımcı ve ziyaretçilerin sağlığını korumak için aldığı tedbirleri sürdürecek. TSE COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi almaya hak kazanan ilk ve tek fuarcılık şirketi olmanın sorumluluğuyla fuarlarını organize eden Tüyap, MyTüyap üzerinden alınan davetiye, yaka kartı ve uygulama üzerinden kartvizit değişimi gibi inovatif hizmetlerle ‘temassız fuar deneyimini’ İstanbul Oyuncak Fuarı’nda da katılımcı ve ziyaretçilerine yaşatacak.