"Global Düşün, Yerel Uygula"

İstanbul’da hava sıcaklığı 4 dereceye düşüyor

2 min read

Meteoroloji ve AKOM’un verilerine göre, İstanbul bu akşamdan itibaren yağışlı havanın etkisine girecek. 14 Ocak’tan sonra kış şartlarının şehir genelinde kendisini hissettireceği de tahmin ediliyor.

İstanbul’da yağışlar son 10 yılın en kurak değerlerinde seyrederken, barajların doluluk oranı yüzde 20’ler seviyesinin altına geriledi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve İBB AKOM’un verilerine göre,  İstanbul başta olmak üzere yurdun batı bölgelerinin bugün akşam saatlerinden itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen alçak basınç sisteminin etkisi altına girmesi bekleniyor.

Sistemin etkisi ile Lodos yönlü rüzgârın da akşam saatlerinden itibaren kuvvetlenerek aralıklarla fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

OCAK ORTASINDA KIŞ KENDİSİNİ HİSSİTTRİECEK

Hafta başından itibaren İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin büyük bir bölümünde soğuk ve yağışlı kış koşullarının yaşanmaya başlaması bekleniyor.

Çarşamba gününe kadar bulutlu ve yağmurlu günler yaşanacakken Perşembe ve özelikle Cuma gününe dair hava tahminlerinin 4’C dereceye düşeceği ve kar yağışı yaşanabileceği de belirtiliyor.