"Global Düşün, Yerel Uygula"

Online “Üreticinden Tüketiciye Sağlıklı Gıda ve Tüketici Kooperatifleri hakkında Zoom Söyleşisi” Bugün! Kaçırmayın…

3 min read

Üreticinden Tüketiciye Sağlıklı Gıda ve Tüketici Kooperatifleri hakkında Zoom Söyleşisi

Dünyayı etkisi altına alan pandemi sonrası değeri bir kez daha anlaşılan sağlıklı gıdaya erişim konusunda halkın birçok sorusu cevap bulmayı bekliyor. Yine son yıllarda tükettiğimiz neredeyse tüm besinlerde sıkça duyduğumuz “GDO’lu gıda, katkı maddeleri, tarım ilaçları vb…” tanımlamalarının da  ne anlama geldiği, “Organik, Doğal, Yöresel Gıda” başlığı altında piyasaya sunulan gıdaların ne kadar sağlıklı olduğu konuları da merak konusu. Sağlıklı nesiller için sağlıklı beslenmenin önemine dikkat çekmek, üreticiden tüketiciye doğru ürünlere erişimi adına Tüketici Kooperatiflerinin nasıl çalışmalar yaptığını öğrenmek adına Zoom üzerinden bir söyleşi gerçekleştiriyoruz. Konuğumuz Gıda Kontrol ve Kooperatifleşme Uzmanı Doğan Halis olacak.

Genele açık olacak olan söyleşimize aşağıdaki zoom davet linkinden tüm Yelpaze İstanbul takipçilerimiz katılabilecektir.

Tarih: 11 Nisan Pazar (bugün)

Saat: 17:00

Katılım: Herkese Açık

Konuğumuz: Doğan Halis ( Gıda Kontrol ve Kooperatifleşme Uzmanı)

Aşağıdaki davet linkinden erişim sağlayabilirsiniz.

https://us05web.zoom.us/j/85028646742?pwd=QlJFTWlkNFJjaWlaOW5PcmhHUTJzUT09

Meeting ID: 850 2864 6742

Passcode: yelpaze

Doğan HALİS’i yakından tanıyalım…

1951 doğumlu, evli ve ikisi de tıp hekimi çocukları var.

1972 yılından beri özel ve kamu alanında değişik laboratuvar hizmetlerinde çalışmıştır. Yıldız Üniversitesi Kimya Müh. Bölümü mezunu olup, İstanbul Tıp Fakültesi biyokimya, tıbbi ekoloji ve hidroklimatoloji laboratuvar birimlerinde araştırma çalışmalarına katılmıştır.

Uzun yıllar DİSK üyesi Dev Sağlık-İş Sendikası genel başkanlığı yapmıştır. 1994 yılında DİSK Yönetim Kuruluna seçilmiştir.

A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanıdır. Sağlık, sosyal güvenlik, iş güvenliği ve meslek hastalıkları ile sendikal mücadele konularında çeşitli yazıları ve çalışmaları bulunmaktadır.

Özel Bilim Laboratuvarlarının kurucusu olup, Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü ve Kontrol Uzmanlığında görevler yapmıştır.

Emekli olup, son 3 yıldan buyana üretim ve tüketim kooperatifçiliği alanında eğitim ve danışmanlık destekleri vermektedir.