"Global Düşün, Yerel Uygula"

Rotary 2420.Bölge’den Cerrahpaşa’ya Mobil Tomografi Cihazı

2 min read

Rotary 2420.Bölge kulüplerinin destekleriyle Cerrahpaşa Hastanesi Tıp Fakültesi bahçesine mobil tomografi cihazı bağışı gerçekleşti.

Dünyanın ve ülkemizin koronavirüsle mücadelesinde Rotary 2420.Bölge kulüpleri de sessiz kalmadı. Cerrahpaşa Hastanesine bir mobil tomografi cihazı temin ederek, acil servisten çıkan hastaların hastane içerisinde virüs saçmadan direk olarak tomografi cihazına girmelerini sağlamak adına gerçekleşen proje başarıyla tamamlanarak Cerrahpaşa Hastanesine kurulumu tamamlanarak teslim edildi. Rotary 2420.Bölge Guvernörü Nezih Bayındır gerçekleştirilen projeye dair şunları söyledi.

“ 210.000 dolar maliyeti olan bu proje için Uluslararası Rotary Vakfımızdan da 70.000 dolarlık bir destek aldık. Cihazı tedarik ettiğimiz firma olan General Electric, yurtdışından 5.000 dolarlık bir ulaşım maliyeti ile getirebileceği cihazı,  kendi bütçesinden 60.000 dolarlık bir harcama yaparak konunun aciliyeti açısından uçak kargo ile getirdi. Sahra Hastaneleri imal eden Turmaks firması konteynerimizi çok çabuk bir şekilde hazırlayarak bu güne yetiştirdi. Nokia ve Bayer firmaları da projeye maddi katkı sağladılar. Proje işbirlikçilerimizin destekleri ile Mobil Tomografi Cihazımız ülkemizin en güzide hastanelerinin başında gelen Cerrahpaşa Hastanesi Tıp Fakültesine bağışlandı.” dedi.

Bahçeşehir Rotary Kulübü’den koronavirüs mücadelesine katkı 

Sağlık çalışanlarının özverili çalışmalarıyla koronavirüsle süren mücadeleye yurt içinde birçok sivil toplum kuruluşu da katkı sunmaya devam ediyor. Bahçeşehir Rotary Kulübü’de salgının başladığı günden buyana gerçekleştirdiği projelerle bu kampanyalara katkı sağlıyor. Dönem Başkanı Nihal Ekin’den aldığımız bilgilere göre 2420. Bölge Rotary’nin Cerrahpaşa Hastanesine mobil tomografi cihazı bağışına katkının yanında, Bahçeşehir Rotaract Kulübü Başkanı Melis Samur’un organizasyonuyla yürütülen çalışmalarla sağlık çalışanlarına tek kullanımlık önlük, Bahçeşehir bölgesindeki İETT, taksi ve dolmuş şoförlerine dezenfektan dağıtımı ve 2 günde bir sokak hayvanlarının beslenmesi için çalışmalar gerçekleştirildi.