"Global Düşün, Yerel Uygula"

SON DAKİKA! Bahçeşehir İlçe Olsun anketine yüzde 98 EVET

2 min read

Yelpaze İstanbul Dergisi olarak son yıllarda özelikle Bahçeşehir, Bahçekent, Boğazköy, Esenkent, Hadımköy ve Ispartakule’den takipçilerimizin plansız artan konut yapılaşması ve beraberinde gelen nüfus artışıyla geleceğe yönelik altyapıdan, ulaşıma, sosyo ekonomik ve kültürel yaşamdan güvenliğe birçok konuda beklentilerini kamuoyuyla paylaşıyoruz.

Adı geçen semtlerin birbirleriyle aralarında 5 km’lik bir bağlılık varken mevcut belediye merkezlerine ulaşımlarının 15 ila 30 km mesafede oluşu ve yıllardır bekledikleri başta ulaşım alternatifleri olmak üzere birçok sorunlarına çözüm bulunamamış olması bölge halkının bu sorunlara daha yakından ilgi oluşması adına ilçe olmaları konusunda da istekleri söz konusuydu. Bizlerde gerek haber portalımızdan ve gerekse sosyal medya hesaplarımızdan bölge halkına sorduk. Bahçeşehir, Bahçekent, Boğazköy, Esenkent, Hadımköy ve Ispartakule’nin birleştirilerek “BAHÇEŞEHİR İLÇE OLSUN İSTER MİSİNİZ?”. 10 gün boyunca paylaşılan ankete toplamda 6.000’nin üzerinde takipçimiz katıldı. Ankete katılanların yüzde 98’i EVET İlçe olsun derken, %1’i Hayır, %1’i de Mevcut İlçemiz Kalsın yanıtını verdi.

Çıkan sonuçlar sonrası başta Cumhurbaşkanı olmak üzere, İçişleri Bakanlığı’nın, Valiliğin, Küçükçekmece, Avcılar, Başakşehir, Esenyurt ve Arnavutköy Belediyelerini kapsayan bölgelerde yerel yönetimlerin, sivil toplum kuruluşlarının, siyasi parti temsilcilerinin bölge halkının bu seslerine nasıl cevap vereceklerini yakından takip edeceğiz.

6 thoughts on “SON DAKİKA! Bahçeşehir İlçe Olsun anketine yüzde 98 EVET

  1. Bahçeşehir de 26 yıl ‘dır oturuyoruz çocuklarımız burda okuyup evlendiler, torunlarımız burada yaşıyor ve okula gidiyorlar , onlara Bahçeşehir ‘i ilçe olarak bırakalım istiyoruz.
    Saygılarımızla
    Mehmet Cem Ablay.

  2. Bahçeşehir ilçe olmalı,ıspartakule de bahçeşehir ilçesine bağlanmalı

  3. Zaten basaksehire bağlanması saçmaydı kesinlikle ilce olmalı

Comments are closed.