"Global Düşün, Yerel Uygula"

ÜYELERİMİZE VE BÖLGE HALKIMIZA ÖNEMLE DUYURULUR!

2 min read

Yıllardır Bahçeşehir’in kuruluşundan edindiğimiz ve tapularımızda işlenmiş “BAHÇEŞEHİR TOPLU KONUT ALANI” ve “TOPLU YAPI YÖNETİM PLANI” dahilinden doğan haklarımız söz konusudur. Konut sahibi komşularımızın daire tapuları haricinde Bahçeşehir’de sosyal tesis, park, yeşil alan, spor ve rekreasyon alanlarında da haklarının olduğunun bilinci ile yıllardır mücadele sürdürüyoruz. Özelikle 2013 yılında dava süreçleriyle sizlerinde yakından takip ettiğiniz, kamuya “GÖLET” davaları olarak yansıyan sürecin arkasında aslında “BAHÇEŞEHİR” genelinde bizlere ait alanlarda haklarımızın savunulması söz konusudur. Gerek derneğimiz ve gerekse gönüllülerimizle sürdürdüğümüz demokratik onlarca basın açıklaması, yürüyüş, hukuk mücadelelerine, İdare mahkemelerinin ve Danıştay’ın lehimize verdiği kararlara rağmen, kararlar uygulanmayarak süre uzatılmakta bizlere ait olan alanlar 3.kişilere satılarak mağduriyet karinesi adı altında hukuk örtbas edilmeye çalışılmaktadır.

Gelişmelere dair derneğimizden bilgi bekleyen komşularımıza iletmek isteriz ki, bundan önce olduğu gibi bundan sonrasında da çocuklarımıza miras bırakacağımız haklarımızın sonuna kadar takipçisi olmaya devam edeceğiz…

Son yargı kararlarını da dikkate alarak Bahçeşehir’de yaşadığımız hak ihlallerine dair daha önce iletişim kurduğumuz ancak çözüme yönelik net bir bilgi alamadığımız Başakşehir Belediye Başkanı Sn.Yasin Kartoğlu’ndan randevu talebinde bulunulmuştur. Gelen yanıta göre sizlere tüm ayrıntılarıyla bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Saygılarımızla,

Uğur Barış Karabulut
Bahçeşehirliler Derneği (BADER) Yön.Kur.Bşk