Yelpaze İstanbul

"Global Düşün, Yerel Uygula"

BADER TSM KOROSU’ndan pandemi sonrası alkış dolu konser

Bahçeşehirliler Derneği (BADER) TSM Korosu 6.yılını geride bıraktığı sanat müziği yolculuğunu Bahçeşehir Vizyon Koleji Konser Salonunda düzenlediği BAHAR KONSERİ ile taçlandırdı. Pandemi nedeniyle müzikseverlerden 1,5 yıl ayrı kalan koro geçtiğimiz yıl boyunca geniş bir repertuar hazırlığı ile bugüne hazırlanmıştı. Türk Sanat Müziği’nin keyif dolu eserleriyle ruhları tazeleyen BADER TSM KOROSU salonu tamamen dolduran sanat müziği sevenlerden coşku dolu alkışlar aldı.

Kuruluşundan buyana 25 yılı geride bırakan BADER kentin sosyal kültürel yaşamından çevresel sorunlarına, toplumsal yardımlaşma kampanyalarından birlik ve dayanışmaya bugüne dek yüzlerce projeyi yaşama geçirdi. BADER’in yaşama dair toplumsal faydaya dönük birçok alanda mücadelelerinin yanı sıra sanatsal faaliyetlerinde de kendi adına bir marka değeri olan BADER TSM KOROSU, 6.yılını pandemi sonrası gerçekleştirdiği solistler geçidi ile alkışlarla geride bıraktı.

Konser sonrası Bahçeşehirliler Derneği yönetim kurulu adına dernek başkanı Uğur Barış Karabulut “Başta Şef Atakan Konakçı olmak üzere Kanun Üstadı Ali İlikan ve başarıyla sahne alan saz heyetine, birbirinden kıymetli Türk Sanat Müziği eserini başarıyla icra eden korist ve solistlerimize, program sunumunu keyifle sunan Zelal Şahin ve Koro Koordinatörü Müzeyyen Sarıözkan’a teşekkürlerimizi iletiyoruz. Bu keyif dolu konseri gerçekleştirmemizde salon kapılarını bizlere açarak müzikseverlerle buluşmamızı sağlayan Vizyon Koleji yöneticilerine de ayrıca teşekkürlerimizi sunarız. Tüm bölge yaşayanlarımızı BADER ailesine katılmaya, etkinliklerimizde yanımızda olmaya davet ediyoruz. Bir başka keyif dolu etkinlikte buluşmak dileğiyle….” teşekkür metni paylaştı.

Yelpaze İstanbul-16.05.2022

%d blogcu bunu beğendi: