"Global Düşün, Yerel Uygula"

Bahçeşehir Gölet’ten Boğazköy’e yürüyüş ve bisiklet yolu

2 min read

Başakşehir Belediyesi, Bahçeşehir Gölet’te yürüyüş keyfini uzatıyor. 2 bin 250 metre uzunluğundaki yürüyüş yoluna, bin 273 metre uzunluğunda yeni bir etap daha ekleniyor. Çalışma sahasında incelemelerde bulunan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, yürüyüş yoluna ilave olarak bir de bisiklet yolu yaptıklarını belirtti.

Başakşehir Belediyesi’nin paylaştığı bilgide Bahçeşehir Gölet Parkı’nın yanı başında yer alan dere aksı ile demir yolu arasındaki güzergâhta saha çalışmaları hızla devam ediyor. Zemin düzleme işlemlerinin yapıldığı çalışma alanında incelemelerde bulunan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, yetkililerden bilgi aldı. Gölet yürüyüş yolunu projesinin 2. etap çalışmalarının devam ettiğini belirten Başkan Kartoğlu, projenin tamamlanarak kısa süre içerisinde Bahçeşehirlilerin hizmetine açılacağını ifade etti.

Bir yanı yürüyüş, diğer yanı bisiklet yolu olacak

Çalışmalar tamamlandığında yürüyüş yolunun uzunluğunun 3,5 kilometreye ulaşacağını söyleyen Başkan Kartoğlu, “Mevcut yürüyüş yolumuzun ilk etabı 2 bin 250 metre uzunluğa sahip. Yürüyüş yolu güzergâhımızı bin 273 metre daha uzatarak 3 bin 523 metreye çıkartıyoruz. Sadece yürüyüş yolu ile sınırlı kalmıyoruz. Yürüyüş yolu güzergâhımızın hemen yanı başına bir de bisiklet yolu yapıyoruz.” diye konuştu.

Yeni güzergâha bin ağaç dikilecek

Bahçeşehir Gölet yürüyüş ve bisiklet yolu projesinde halkın güvenliği için her ayrıntının düşünüldüğü belirtilen duyuruda güzergâh boyunca her iki yöne tel çitler yerleştirileceği belirtiliyor. Tel çitlere estetik bir görünüm kazandırmak için hoş koku veren sarmaşık türleri kullanılacağı, yürüyüş ve bisiklet yolu güzergâhında gerçekleştirilecek yeşil alan çalışmaları kapsamında bine yakın ağaç ve 3 bin 700 çalı dikimi yapılacağı da verilen bilgiler arasında yer alıyor.