"Global Düşün, Yerel Uygula"

Bahçeşehirliler Diyetisyenler Gününde “Sağlıklı Beslenme ve Yaşam” etkinliğinde buluştular

2 min read

Diyetisyenler Günü kapsamında İstinye Üniversitesi Live Hastanesi’nde (Bahçeşehir) “Sağlıklı Beslenme ve Yaşam” etkinliği düzenlendi.

İstinye Üniversitesi Live Hastanesi doktorlarının yanı sıra Bahçeşehirliler Derneği (BADER) Yönetim Kurulu, üyeleri ve ÇYDD Bahçeşehir Şube Başkanı Sevinç Peker’in de katılımı ile gerçekleşen özel günde, hastane diyetisyenlerinin sağlıklı beslenme konusunda bilgi paylaşımı ve katılımcıların merak ettikleri sorulara buldukları cevaplarla interaktif sıcak bir söyleşi atmosferi oluştu.

Konusunda uzman diyetisyenlerin zerdeçaldan zencefile, doğal sirkeden probiyotik yoğurda, omega 3 besinlerin faydalarına kadar birçok sağlıklı beslenme tüyolarını paylaştıkları günde katılımcılar, çıtır karamdan kereviz salatasına, kinoalı kısırdan antioksidan salataya, fit kahveden mozaik pastaya, karaciğer dostu yeşil kürden fit dondurmaya sağlıklı yiyecekleri tadarak, alışılagelmiş tatlıların şeker kullanmadan da lezzetli olabildiğini keşfettiler.

Hastane ve dernek yönetimleri farklı branşlarda doktorların katıldığı sağlık buluşmalarının önümüzdeki günlerde de devam edeceğinin müjdesini verdiler.

Yelpaze İstanbul-06.06.2022/Bahçeşehir