"Global Düşün, Yerel Uygula"

CHP Başakşehir Belediye Başkan Adayı Mesut Öksüz “Bahçeşehir Yeşiltepe-Sıvat arsa sahiplerini dinledi”

2 min read

CHP Başakşehir Belediye Başkan Adayı Mesut Öksüz Bahçeşehir Yeşiltepe-Sıvat arsa sahiplerini ziyaret etti. Başkan adayı sorunları dinlerken çözüme yönelik bakış açılarını da katılımcılarla paylaştı.

Bahçeşehir 2.Kısım Mahallesi Yeşiltepe-Sıvat Mevkii arsa sahiplerinin sorunlarını CHP Başakşehir Belediye Başkan Adayı Mesut Öksüz, CHP Başakşehir İlçe Başkanı Beyzade Kayabaşı, İlçe Yöneticileri ve meclis üyesi adayları yerinde dinlediler. Toplantıya Bahçeşehirliler Derneği (BADER) Başkanı Uğur Barış Karabulut’ta katıldı. Arsa sahipleri adına Erdoğan Kara
yıllardır bir umutla bekledikleri imar planlarının bakanlıkça onaylandıktan sonra Başakşehir Belediyesi’nin Başakkent A.Ş. iştiraki kanalıyla arsa sahiplerine inşaat sözleşmesi dayattığını belirtti. Bu sözleşme maddelerinin açık uçlu ve arsa sahiplerinin bırakın lehine olmasını aleyhine olduğunu da sözlerine ekledi. Arsa sahipleri; CHP Başakşehir Belediye Başkanı Mesut Öksüz ‘den mağduriyetlerinin giderilmesi için destek sözü istediler.

Başkan adayı Öksüz konuşmasına İnşaat Mühendisi olduğunu ve bu tür sorunların yalnızca burada değil Başakşehir’in birçok noktasında da yaşandığını belirterek başladı. Şahintepe’de yapılmakta olanın burada da yapılmak istendiğini söyledi. Öksüz ” Yıllardır Başakşehir Belediyesi’nin yönetim modelini gördünüz yaşadınız, parti logolarını bir kenara bırakıp bir kez de bize size hizmet imkanı verin. Bakın bu değişikliği bir kez olsun yapın, 5 yılda aradaki farkı göreceksiniz. Buradaki haklarınızı sizin lehinize kanunların izin verdiği çerçevede kullanacağıma söz veriyorum. Yıldız Teknik Üniversitesi mezunlarından uzman şehir plancısı, mimar, inşaat mühendisi bir heyetle çalışmalar yürüteceğiz ve sizin menfaatinize olan en makul şartları sağlayacağız “ dedi.