"Global Düşün, Yerel Uygula"

İBB’den Esenler Otagarında yeni dönem

2 min read

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), devraldığı 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'ndaki otopark alanlarının işletmesini İSPARK'a verdi. Devir işlemlerinin ardından İBB ekipleri, otogarın kontrol noktalarındaki gişeleri, bariyerleri ve diğer ekipmanları sökerek, otopark alanlarının işletmesini devralan İSPARK'ın ekipmanlarını yerleştirmeye başladı. ( Orhan Akkanat - Anadolu Ajansı )

Bayrampaşa Otogarı’nın otoparkının İSPARK’a devri ile ilgili alınan ihtiyati tedbir kararı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin itirazı üzerine kaldırılmıştı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Tuzla’da ıslah çalışması devam eden Hacet Deresi’nin yaşam vadisi projesine dönüştürülmesi kararı sonrası yapılan çalışmaları inceleme sırasında yöneltilen, “Bayrampaşa Otogarı ile ilgili yeni bir ara karar açıklandı. Oradaki otoparkın İSPARK’a devri ne zaman gerçekleşecek?” sorusuna “Tabi dün itibariyle benim de şaşırdığım ve üzüldüğüm bir yargı kararı vardı. Ama bugün İBB Hukuk Müşavirliğimizin girişimiyle bu yürütmeyi durdurma kararı iptal edildi. İhtiyati tedbir kararı kaldırıldı. Şu an önümüzde bir engel yok. Perşembe saat 16:00 itibariyle, kaymakamlığın verdiği saat bu olduğu için, tüm birimlerimizle Bayrampaşa Otogarı’nda olacağız. Yani güvenlik firmamız İSTGÜVEN’den İSTAÇ’a, temizliğiyle, zabıtamızla bütünüyle orada olacağız.” demişti. Gerçekleşen devir teslim sonrası İBB tüm birimleriyle Esenler Otagarı’na dört koldan çalışmalara başladı. Otagarda yeni döneme dair Başkan İmamoğlu “İstanbulluların hakkını sonuna kadar savunacağız. İstanbul Otogarı’nın otopark kısmının İSPARK’a devri gerçekleşti. Bu alanın güvenli, temiz ve işlevli olması için hemen çalışmaya başladık. Bayram boyunca da kullanım ücretsiz olacak.” dedi.