"Global Düşün, Yerel Uygula"

Tüm Emekli Sen Esenyurt Şube ve Boğazköy Temsilciliği’nden hakların savunulması için birlik çağrısı

2 min read

Tüm Emekli Sen Esenyurt Şube ve Boğazköy Temsilciliği Esenkent Havana Park Kültür Salonu’nda düzenlediği kahvaltılı etkinlikte üyeleri, kanaat önderleri, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları ile yoğun katılımla bir araya geldi.

CHP Esenyurt ve Başakşehir İlçe Yönetimi, ÇYDD Bahçeşehir, ADD Bahçeşehir, BADER, BODER , Tükoder Başakşehir, Hakikat Cem Evi ve Emine Akkaya Türkü Korosu etkinliğe katılanlar arasındaydı.

Tiyatro, şiir dinletisi, açık mikrofon ve koronun katılımcılarla buluştuğu etkinlikte birlik ve dayanışmanın önemi dikkat çekti. SGK’dan emekli olan bir vatandaşa 1.185 TL maaş bağlandığı bu ücretin asgari ücretin bile yarısı olduğu, emeklilerin sorunlarının her geçen gün arttığı, yaşamın zorluklarının dayanılmaz bir hal aldığının vurgulandığı buluşmada, ülkede yaşanan krizin emeklilerin aleyhine geliştiğinin de altı çizildi.

Tüm Emekliler Sendikası 2017 yılında kuruldu. Kuruluşunda hukuk sorunlarıyla karşılaşan Sendikanın örgütlenmesine yönelik mücadelesi Ankara 8.İdare Mahkemesi’nin verdiği olumlu kararla başladı.  

Etkinlikte katılımcılara ve basına yönelik verilen açıklamada “ Türkiye’de 12 milyon emekliyiz. Buna 1 milyon Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) eklendiğinde 13 milyonuz… Örgütlenmeli ve Tüm Emekli Sen’i büyütmeliyiz, üye sayımızı bölgemizden başlayarak arttırmalı, emekli ve emekçilere karşın yapılan haksızlıkları, taleplerimizi hep birlikte haykırmalıyız. Toplu Sendika hakkımızın tanınmasını, sağlıkta yapılan kesintilerin durdurulmasını, her emekliye yılda asgari 4 maaş ikramiye verilmesini, emekli ve emekli eşlerinin toplu taşımadan ücretsiz yararlanmasını hükümetten talep ediyoruz. “  denildi.

Yelpaze İstanbul-15.02.2020/ 11:45